Підготовка до комплексу весняно-польових робіт

07.03.2023

06 березня 2023 року відбулася апаратна нарада у начальника облвійськадміністрації з питання „Про підготовку до проведення комплексу весняно-польових робіт в області” за участю директора Департаменту агропромислового розвитку облвійськадміністрації (далі – Департамент) С. Фролова.

Минулий рік для аграріїв був складним, але вони впоралися і Україна отримала гарний врожай. Цього року з настанням весни область активно готується до старту весняно-польових робіт.

За інформацією директора Департаменту Сергія Фролова площа, яка підлягає весняному засіву за всіма категоріями господарств складає 1,4 млн га, із них: ярих зернових та зернобобових культур – 647,7 тис. га, технічних – 658,2 тис. га. У розрізі основних сільськогосподарських культур найбільші площі займатимуть: кукурудза на зерно – 528,3 тис. га, соняшник – 457,0 тис. га, соя – 150,2 тис. га, цукровий буряк – 24,5 тис. га, ячмінь – 94,3 тис. га.

Крім того, під урожай 2023 року в області посіяно понад 220 тисяч озимих культур. На сьогодні вони збереглись і знаходяться в доброму та задовільному станах.

Господарства області засипали необхідний посівний матеріал у повному обсязі. На сьогодні ведеться його доробка до посівних кондицій, уже підготовлено 33,5 тис. тонн, що становить 90% від потреби.

Інформація щодо насіннєвих господарств, у яких можна придбати необхідний посівний матеріал, доведена до сільгосптоваровиробників та розміщена на сайті Департаменту.

Крім того, сільгосптоваровиробниками заключено договори на поставку насіння кукурудзи, соняшнику та цукрового буряку іноземної селекції.

Для забезпечення безперебійної цілодобової роботи техніки в полі продовжує свою роботу чат-група з підтримки сільськогосподарських підприємств, яка була створена минулого року. Крім того, буде створено обласний штаб зі сприяння проведенню комплексу весняно-польових робіт.