Ви є тут

ПОДОРОЖУЙ БЕЗПЕЧНО, СМАЧНО, АВТЕНТИЧНО!

20.04.2021

20 квітня 2021 року в рамках Проєкту Європейського Союзу «Підтримка систем географічних зазначень в Україні» в режимі on-line відбулася Міжнародна конференція «Дороги вина та смаку України: досвід розбудови, виклики та партнерська взаємодія».

Головною метою даного заходу було презентувати широкій національній та міжнародній спільноті досвід України із створення регіональних етногастрономічних маршрутів на основі трансферу інноваційного європейського досвіду системи географічних зазначень для розвитку сільських територій шляхом туризму. Модератор конференції Олена Мотузенко, кандидат географічних наук, доцент кафедри географії України Київського національного університету імені Тараса Шевченка, національний експерт з питань ГЗ для харчових продуктів та гарантованих традиційних особливостей /експерт з етногастрономічного туризму Проекту ГЗ та НТОУ.

Україна, завдяки підтримці Проекту ГЗ та спільноти Слоу Фуд протягом 3х років досягла безпрецедентного результату по створенню регіональних винних і гастрономічних туристичних маршрутів - Доріг вина і смаку. Ці маршрути створювалися на принципах «Слоу Тревел» і транслюють цінності традиційних продуктів і напоїв, локальних етнічних спільнот, як носіїв виробничих і ритуальних традицій споживання їжі, зберігачів локальних кухонь.

Зі змістовними доповідями виступили Савіо Саверіо, керівник проекту Європейського Союзу «Підтримка розвитку системи географічних зазначень в Україні», Ганна Каньшиєва та Вікторія Смєлкова, регіональні координатори, Міжнародний офіс Слоу Фуд й Валерія Бондаренко, національний експерт Проекту ГЗ з розбудови Доріг вина та смаку. Учасники активно обговорили питання щодо встановлення партнерських зв’язків з представниками інших країн для обміну досвідом, інноваціями, реалізації спільних проєктів. В ході конференції були презентовані пілотні регіональні маршрути, їх учасники - малі виробники; експерти, які супроводжували створення Доріг, туристичні оператори, які вже включили Дороги в свої туристичні продукти.

Участь у даному заході взяли директор Департаменту агропромислового розвитку Полтавської облдержадміністрації Сергій Фролов та профільні спеціалісти. Полтавщина має свої цінності: традиційна місцева страва, незабутній смаколик, найвідоміший бренд області Полтавська галушка та рушник із вишивкою. Особлива техніка вишивання білим по білому, старовинні візерунки та понад 180 видів складних технік, в яких працюють місцеві майстри. Рушники, килими, вишиванки є невід’ємною частиною національного колориту та етнокультури. Міста Опішня та Миргород — край гончарів та глиняних шедеврів, а полтавські медовари славляться своїми цілющими медовими напоями.

Департамент й надалі буде приймати участь у створенні регіонального етногастрономічного маршруту та прикладати максимум зусиль для успішної роботи в розвитку сільських територій та туристичних маршрутів.