Полтавщина поділилась досвідом виконання повноважень виконавчими органами місцевих рад у здійсненні державного контролю за використанням та охороною земель у територіальних громадах

28.04.2023

26 квітня 2023 року відбувся тренінг на тему «Здійснення державного контролю за використанням та охороною земель в територіальних громадах», організований Проектом USAID «Говерла».

До участі у тренінгу та інформуванню запрошена Полтавська обласна військова адміністрація, зокрема Департамент агропромислового розвитку.

Начальник відділу з моніторингу використання земелльних і водних ресурсів Косик Алла Іванівна поділилась досвідом в організаціїї виконання повноважень виконавчими органами місцевих рад у здійсненні державного контролю за використанням та охороною земель у територіальних громадах Полтавщини.

Також у ході тренінгу учасники обговорили питання здійснення заходів державного контролю за використанням та охороною земель в умовах воєнного стану. Крім штрафних та інших санкцій щодо порушників, органам місцевого самоврядування окремої уваги слід приділити заходам по. стягненню грошових коштів із юридичних та фізичних осіб, які не оформили документально земельні відносини з органами місцевого самоврядування або ухиляються від оформлення таких відносин вони можливі без складання протоколу. Інспектор має право вести претензійну роботу на упередження порушення земельного законодавства та договірну роботу з відшкодування збитків і недоотриманої плати за землю.

Департамент АПР забезпечує постійну комунікацію з громадами Полтавської області та надає методичну допомогу з питань здійснення державного контролю за використанням та охороною земель.

За даними Лубенської міської, Хорольської міської, Миргородської міської, Карлівської та Решетилівської міських, Опішнянської селищної, Скороходівської селищної Терешківської сільської територіальних громад прийняті рішення щодо повноважень з контролю за використанням та охороною земель. Територіальні громади недоотримують до бюджету кошти через недооформлене право, самовільне зайняття, нецільове використання земепльних ділянок , незаконние розорення сіножатей і пасовищ.

Тож Полтавська обласна державна адміністрація і надалі планує проведення зустрічей з територіальними громадами для надання методичних рекомендацій з нормативно- правових актів чинного законодавства з контролю за використанням і охороною земель відповідно до законних повноважень виконавчих органів місцевого самоврядування.