Постійна комісія обласної ради з питань аграрної політики та земельних відносин рекомендувала внести на розгляд чергової сесії низку профільних питань

23.12.2020

22 грудня під головуванням Івана Гришка відбулося засідання постійної комісії обласної ради з питань аграрної політики та земельних відносин.

У засіданні взяли участь перший заступник голови обласної ради Олександр Лемешко, депутати обласної ради: Валерій Капленко, Олег Дядик, Юрій Мотрич, Валентин Несен, Олександр Руденко, Наталія Сук, Сергій Сушко, директор Департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації  Сергій Фролов, журналісти.

Комісія підтримала та рекомендувала внести на розгляд пленарного засідання чергової сесії обласної ради питання: про прийняття земельної ділянки до земель спільної власності територіальних громад сіл, селищ і міст Полтавської області та передачу її в постійне користування комунальному підприємству «Кременчуцький обласний клінічний шпиталь для ветеранів війни» Полтавської обласної ради; про внесення змін до рішення другого пленарного засідання двадцять шостої сесії Полтавської обласної ради сьомого скликання від 25 липня 2019 року № 1135 «Про надання в оренду ТОВ «Кременчуцька міська друкарня» земельної ділянки, яка перебуває у спільній власності територіальних громад сіл, селищ і міст Полтавської області; про погодження клопотань щодо приведення існуючого поділу лісів у відповідність до Порядку поділу лісів на категорії та виділення особливо захисних лісових ділянок по СТОВ «Скіф» Котелевського району Полтавської області, спеціалізованому комунальному підприємству «Добробут» на території Сергіївської сільської ради Гадяцького району Полтавської області, Ліщинівському психоневрологічному будинку-інтернату на території Кобеляцького району Полтавської області.

У контексті звернення Громадської ради при Державному агентстві лісових ресурсів України стосовно проєкту Державної стратегії управління лісами до 2035 року комісія рекомендувала Полтавському обласному управлінню лісового та мисливського господарства розробити проєкт звернення депутатів обласної ради до Кабінету Міністрів України з пропозицією доопрацювати Стратегію в частині недопущення створення єдиного суб’єкта господарювання, який здійснюватиме управління всіма підприємствами лісової галузі.

Члени комісії підтримали пропозицію Валерія Капленка щодо прийняття сесією обласної ради звернення до Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля та Міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Ігоря Петрашка щодо використання коштів державної підтримки розвитку тваринництва та переробки сільськогосподарської продукції.

Також у ході засідання депутати затвердили план роботи постійної комісії з питань аграрної політики та земельних відносин на 2021 рік. Зокрема планом роботи передбачено на перший квартал наступного року розгляд проекту Програми розвитку та підтримки аграрного комплексу Полтавщини на період до 2027 року. Сергій Фролов доповів про хід підготовки проекту Програми.  Також депутати  обрали заступником голови постійної комісії Валерія Капленка, секретарем комісії – Юрія Тимоху.