Працюємо, аби розширити площу зрошувальних земель на Полтавщині, – Володимир Когут

26.02.2024

У Полтавській ОВА обговорили питання підтримки організацій водокористувачів та підготовки до зрошувального сезону 2024.

Нарада відбулася під головуванням заступника начальника Полтавської облвійськадміністрації Володимира Когута. Серед присутніх – директор Департаменту агропромислового розвитку ОВА Сергій Фролов, директор Департаменту екології та природних ресурсів ОВА Сергій Олейніков, начальник Регіонального офісу водних ресурсів в Полтавській області Олександр Монастирський, керівник ОВК «АКВА ЛАЙФ» Сергій Кузьменко, керівник ОВК «ГРАДИЗЬКА» Олег Ковальчук, керівник ОВК «КВІТУЧІ ЛАНИ» Олег Ворона.

«В області наявні 88 тисяч гектарів меліорованих земель, з яких 50 тисяч гектарів – зрошувані, решта – осушувані. Площа сільськогосподарських угідь, які зрошувалися торік, становить 6 813 гектарів. Працюємо, аби розширити площу зрошувальних земель на Полтавщині. Маємо для цього необхідний потенціал», – розповів Володимир Когут.

Він зауважив, що державою передбачена підтримка меліорації на 2024 рік. Закладено понад 200 млн грн на проведення робіт із реконструкції існуючих та/або будівництва нових зрошувальних систем. Держава компенсує до 50% вартості проєкту. Заявки для участі подають через Державний аграрний реєстр.

Також цього року USAID АГРО відкриває програму фінансування саме організацій водокористувачів. На Полтавщині ОВК «Квітучі Лани» вже отримала право на грант на модернізацію системи.

«Грантова підтримка від USAID складає понад 18 мільйонів гривень. Після підписання угоди кошти спрямуємо на придбання нового та сучасного обладнання», – розповів Олег Ворона.

Крім того, учасники наради обговорили порядок реалізації норм чинного законодавства щодо передачі систем зрошування у власність організації водокористувачів.