Презентація концепції індустріального парку в Лубенській територіальній громаді

11.07.2023

7 липня 2023 року в Лубенській територіальній громаді відбулася презентація концепції індустріального парку «СМАРТ ТЕХ ІНДАСТРІ». В цьому заході взяли участь: директор Департаменту агропромислового розвитку Полтавської обласної військової адміністрації Сергій Фролов, начальник управління фінансового забезпечення, економічної стратегії, інвестиційної політики та моніторингу використання земельних і водних ресурсів Департаменту агропромислового розвитку Полтавської обласної військової адміністрації Віктор Скриль, начальник управління інвестиційної політики та соціально-трудових відносин Департаменту економічного розвитку, торгівлі та залучення інвестицій Полтавської обласної військової адміністрації Марія Долженко, Лубенський міський голова Олександр Грицаєнко, засновник ТОВ «СМАРТ ТЕХ ІНДАСТРІ» та ініціатор створення індустріального парку на території Лубенської громади Олександр Руденко, депутат Полтавської обласної ради Олег Діденко, депутати міської ради, представники фінансово-кредитних установ і бізнесу, члени робочої групи з питань створення та функціонування індустріального парку на території Лубенської територіальної громади.

Індустріальний парк «СМАРТ ТЕХ ІНДАСТРІ» буде розташований на земельній ділянці площею 13,0 га, за межами села Засулля Лубенського району, Полтавської області. Земельна ділянка належить до земель промисловості та відповідає всім вимогам статті 8 Закону України «Про індустріальні парки» та частині 2 статті 66¹ Земельного кодексу. Таке розташування дозволяє забезпечити зручний доступ до транспортних магістралей та інфраструктури.

На території індустріального парку планується розміщення когенераційної теплової електростанції (ТЕС) для мікросистем. Загальна потужність ТЕС становить 3 МВт, що дозволяє забезпечувати автономне енергопостачання учасників індустріального парку цілодобово. Це надає незалежність від нестабільного електропостачання та сприяє стабільному функціонуванню підприємств.

Метою створення індустріального парку «СМАРТ ТЕХ ІНДАСТРІ» є забезпечення економічного розвитку та підвищення конкурентоспроможності Лубенського району, Полтавської області та України загалом. Цей парк має на меті активізацію інвестиційної діяльності, залучення нових технологій, створення робочих місць та підвищення рівня доходів населення. Він також сприяє інноваційному розвитку та зменшенню диспропорцій в розвитку регіону.

Завод із глибокої переробки зерна кукурудзи, який планується розмістити в індустріальному парку «СМАРТ ТЕХ ІНДАСТРІ», відіграє важливу роль у стимулюванні економічного розвитку та підвищенні доданої вартості у регіоні. Основним завданням заводу є створення додаткової вартості шляхом застосування технологічних процесів, які дозволяють отримати високоякісні продукти з більшою доданою вартістю.

Глибока переробка зерна кукурудзи на заводі дозволяє створити внутрішній ланцюжок вартості, де різні стадії переробки додають нові етапи обробки та створюють додаткові продукти. Це забезпечує зростання додаткової вартості в процесі виробництва та сприяє розвитку індустрії в регіоні.

Високоякісні продукти, які виготовляються на заводі, можуть мати великий експортний потенціал. Це сприятиме розширенню економічних зв’язків, залученню іноземних інвестицій та підвищенню міжнародної конкурентоспроможності регіону.

Індустріальний парк «СМАРТ ТЕХ ІНДАСТРІ» є прикладом тісної співпраці між органами місцевого самоврядування, державною владою та бізнесом. Ця співпраця створює сприятливе середовище для розвитку бізнесу, прискорює процеси прийняття рішень та сприяє залученню інвестицій та технологій у регіон.