Презентація першого Агрокластера в Полтавській області

27.12.2023

26 грудня 2023 року за ініціативи представників малого та середнього  аграрного бізнесу, сприяння обласної військової адміністрація та Полтавського державного аграрного університету відбулася презентація першого в Полтавській області Агрокластеру.

Мета Агрокластеру – об’єднати органи виконавчої влади, місцевих рад, населення громад та соціально-відповідальний бізнес для створення різноманітних ланцюгів доданої вартості на основі інноваційних рішень та передових практик, сформувати додаткові можливості для малого та середнього аграрного бізнесу, сприяти розвитку сільської місцевості та якості життя в громаді.

В заході прийняли участь заступник голови облвійськадміністрації Когут В.М., директор Департаменту агропромислового розвитку облвійськадміністрації Фролов С.О., ректор Полтавського державного аграрного університету Галич О.А., засновники ГО «Агрокластер Грант», представники малого та середнього аграрного бізнесу області.

Презентація Агрокластеру, його основні завдання, можливості та подальший розвиток були представлені одним із засновником Коваленко С.Й. Він зауважив, що серед важливих питань роботи кластеру буде євроінтеграція, екологія, енергозбереження, відновлення територій, підтримка військових.

Під час зустрічі представники аграрного бізнесу поділилися своїм досвідом отримання грантових коштів.

Близько 100 представників громад, державних установ, галузевих громадських організацій, субʼєктів господарювання, торгових мереж і компаній обговорили проблемні питання та пріоритетні напрями розвитку агросфери області.

За підсумками зустрічі був підписаний Меморандум про співпрацю між Полтавським державним аграрним університетом та ГС «Агрокластер Грант». Партнерами кластеру виступлять ОВА, громади, Полтавський державний аграрний університет, центр зайнятості, Регіональний центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги.