Ви є тут

Про результати проведеної аудиторської перевірки

30.12.2020

В засобах масової інформації поширено факти виявлених порушень в рамках проведення заходів державного фінансового контролю в Полтавській області.

При цьому, в ЗМІ не висвітлюється суть справи та безпідставно звинувачується Департамент агропромислового розвитку Полтавської ОДА в розтрачанні державних коштів.

За результатами проведеної ревізії  роз’яснюємо, що встановлені порушення пов’язані з:

- недотриманням підприємством зобов’язань, передбачених п. 11 Постанови КМУ від 28 жовтня 2015 р. №884 «Про затвердження Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для підтримки галузі тваринництва», що має наслідком повернення  отриманих коштів;

- некоректними розрахунками комісії Мінагрополітики із надання фінансової підтримки розвитку галузей садівництва, виноградарства та хмелярства, що призвело до зайво виплачених коштів;

- неврегульованістю окремих положень Постанови Кабінету Міністрів України від  29.04. 2015 р. №300 «Про затвердження Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для фінансової підтримки заходів в агропромисловому комплексі шляхом здешевлення кредитів»,  що призвело до зайво виплачених коштів.

В межах своєї компетенції Департаментом агропромислового розвитку, як органом державної влади, проводиться робота щодо усунення виявлених порушень. Так, станом на 30 грудня 2020 року до державного бюджету сільгосптоваровиробниками фактично повернуто кошти, а саме:

- за напрямком «Державна підтримка розвитку хмелярства, закладення молодих садів, виноградників та ягідників  і нагляд за ними» одним суб’єктом господарювання повністю, іншим – відповідно до графіку погашення;

- за напрямком «Фінансова підтримка заходів в агропромисловому комплексі шляхом здешевлення кредитів» повернуто повністю;

- за напрямком «Державна підтримка тваринництва, зберігання та переробки сільськогосподарської продукції, аквакультури (рибництва)» до підприємства, яке допустило порушення п. 11 Постанови КМУ від 28 жовтня 2015 р. №884 в частині зменшення поголів’я закуплених тварин, вартість яких була частково відшкодована Департаментом агропромислового розвитку, було направлено лист-вимогу щодо повернення до державного бюджету коштів в сумі 2 340,5 тис. грн., на що отримувач коштів офіційно відмовив мотивуючи, що не визнає свого порушення.

Таким чином, Департаментом агропромислового розвитку направлено звернення до обласної Прокуратури щодо захисту інтересів держави та повернення до державного бюджету отриманих підприємством коштів в повному обсязі.