Проект «Основний кредит для аграрної галузі – Україна»

14.08.2020

13 серпня відбувся семінар спільного Проекту України та Європейського інвестиційного банку на підтримку аграрної галузі (AGRI-FOOD APEX) «Основний кредит для аграрної галузі – Україна» (Фінансова угода між Україною та ЄІБ від 28.12.2015, ратифікована Законом України від 20.09.2016 р.№1530-VIII).

В семінарі взяли участь директор Департаменту Сергій Фролов, представники Департаменту та Полтавської обласної сільськогосподарської дорадчої служби.

Під час семінару ключовий експерт сільського господарства та харчової промисловості Вільгельм Крузе, експерт з моніторингу, оцінки та управління аграрними підприємствами Віталій Радько та експерт з розвитку бізнесу та відносин з дорадчими службами Олег Осаулюк презентували Проект та надали відповіді на запитання.

Проект «Основний кредит для аграрної галузі – Україна» передбачає залучення підприємств області, які зацікавлені в можливостях кредитування агропромислових підприємств Європейським інвестиційним Банком.

Європейський інвестиційний банк надав Україні 400 млн євро в рамках цього проекту. Кредит спрямований на операторів в ланцюгах створення вартості зернових, олійних культур та аквакультури/рибальства, підвищення ефективності використання ресурсів, зменшення витрат та збитків, підвищення рівня безпеки та якості продукції, а також підвищення конкурентоспроможності на національних і міжнародних ринках.

Суб’єкти приватного та державного секторів, які прагнуть інвестувати в модернізацію або технологічну модернізацію в цих областях, можуть претендувати на підтримку. Інвестиції будуть виділятися для фінансування капітальних видатків (будівлі, обладнання тощо).

Проект пропонує найнижчі процентні ставки в Україні та довгострокове фінансування інвестиційних проектів:
    - до 50 млн євро, з 50% коштів ЄІБ;
    - проекти до 1 млн євро розглядатимуться за прискореною процедурою.