Регіональна онлайн конференція «Децентралізація управління – шанси та виклики для розвитку сільської місцевості»

19.11.2020

19.11.2020 директор Департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації Сергій Фролов прийняв участь у регіональній онлайн конференції на тему «Децентралізація управління – шанси та виклики для розвитку сільської місцевості» в контексті  аграрного виробництва.

Захід має на меті сприяти становленню ефективної адміністративної структури для сталого розвитку сільського господарства, починаючи з Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства, через обласні адміністрації та ОТГ до сільськогосподарських підприємств.

Організатором конференції виступив проєкт «Німецько-Український Агрополітичний Діалог», що здійснюється за підтримки Федерального міністерства продовольства та сільського господарства Німеччини, покликаний підтримати Україну в питаннях сталого розвитку сільського господарства відповідно до принципів ринкової економіки, ефективної переробної промисловості та підвищення конкурентноспроможності на світовому ринку.

До заходу долучилися представники Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України, Всеукраїнської асоціації громад, Земельної спілки України, українські та міжнародні експерти, представники ОТГ Полтавської області.

Сергій Фролов виступив з презентацією напрямків розвитку сільських територій, згідно зі Стратегією розвитку Полтавської області до 2027 року, окреслив основні напрямки регіонального аграрного управління та звернув увагу на підтримку аграріїв шляхом реалізації в області Програми розвитку та підтримки аграрного комплексу Полтавщини за пріоритетними напрямками. Особливу зацікавленість учасників конференції викликали питання розвитку кооперації та дорадницька діяльність в області.

Міністерством розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України відзначено високий професіоналізм та ініціативність Полтавської обласної сільськогосподарської дорадчої служби.

В ході обговорення питання щодо роботи об’єднаних територіальних громад представником Всеукраїнської асоціації громад Ігорем Абрам"юком  та директором Департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації Сергієм Фроловим наголошено на необхідності передбачення в штаті ОТГ спеціалістів, які будуть забезпечувати виконання функцій з питань розвитку аграрного сектору та сільських територій. Передбачення програми для їх подальшого навчання та комунікації щодо впровадження регіональних та державних програм підтримки  сталого розвитку аграрного сектору.

Всеукраїської асоціацією громад також відмічено плідну співпрацю з Омельницькою та Новоселівською ОТГ Полтавської області під час реалізації «пілотного проєкту» Державний аграрний реєстр.

Учасники конференції ознайомилися з німецьким досвідом організації, діяльності та підтримки сімейних фермерських господарств, з акцентом на сталий розвиток сільських територій та викликами у сфері управління землями сільськогосподарського призначення ОТГ.