Ви є тут

Розробка Програми розвитку та підтримки зрошувального землеробства Полтавщини

23.10.2021

22 жовтня 2021 року відбулося засідання робочої групи з розробки Програми розвитку та підтримки зрошувального землеробства Полтавщини на період до 2026 року під головуванням директора Департаменту агропромислового розвитку Сергія Фролова.

В засіданні взяли учать заступник директора Департаменту Олег Палій, виконувачка обов‘язків директора Регіонального офісу водних ресурсів у Полтавській області Ірина Таран, начальник управління землеустрою, використання та охорони земель Головного управління Держгеокадастру в Полтавській області Володимир Даншин, головний спеціаліст відділу нормування дозвільної діяльності, біоресурсів та заповідної справи Департаменту екології та природних ресурсів Людмила Геріньш, керівники сільськогосподарських підприємств.

Розпочинаючи засідання голова робочої групи Сергій Фролов поінформував присутніх про Постанову Кабінету Міністрів України від 11 жовтня 2021 року № 1070, яка регламентує порядок надання державної підтримки сільськогосподарським товаровиробникам, які використовують меліоративні землі та наголосив, що кліматичні умови останніх років спонукають більше уваги приділяти розширенню зрошувальних площ. Таку політику в аграрній сфері проводить Кабінет Міністрів України, Міністерство агропромислового розвитку, не стоятиме осторонь і Полтавська область запровадивши Програму підтримки зрошення.

Про перспективи розвитку міжгосподарських систем доповіла членам робочої групи Ірина Таран. Зараз в стадії розробки технічна документація на проведення капітального ремонту магістрального каналу Градизької зрошувальної системи.

Представники сільськогосподарських підприємств окреслили проблеми, які виникають в процесі використання зрошувальних систем, серед яких і втрати води через зношеність магістральних каналів, велика енергозатратність обладнання насосних станцій, складні стосунки з постачальниками електроенергії та інші.

Окрему увагу учасники засідання приділили розвитку внутрішньогосподарських зрошувальних систем, 90 відсотків з яких на території області знаходяться в незадовільному стані та безхозні. Низька активність органів місцевого самоврядування, на балансі яких мали б перебувати внутрішньогосподарські зрошувальні системи, не сприяє їх відновленню, хоча останнє додало б надходжень до місцевих бюджетів.

Загалом засідання пройшло в конструктивному діалозі були намічені орієнтовні напрямки фінансування на які будуть спрямовуватися кошти обласного бюджету для розвитку зрошувального землеробства Полтавщини.