Ви є тут

Тенденції розвитку молочного скотарства та напрямки підтримки галузі

30.10.2017

30 жовтня 2017 року в облдержадміністрації відбулася апаратна нарада у голови обласної державної адміністрації з питання „Про тенденції розвитку молочного скотарства та напрямки підтримки галузі” за участю керівників обласних служб, сільськогосподарських підприємств, фермерських господарств, молокопереробних підприємств та представників громадськості.

Директор Департаменту агропромислового розвитку С.О. Фролов доповів про стан галузі тваринництва області та підняв питання ситуації на ринку молока та молочних продуктів.

Станом на 1 жовтня 2017 року в усіх категоріях господарств налічується 271,7 тис. голів великої рогатої худоби (2 місце в Україні), в тому числі 126,3 тис. голів корів (3 місце в Україні).

Порівняно з відповідним періодом минулого року відбулось зменшення поголів’я великої рогатої худоби та корів в усіх категоріях господарств, проте з початку року ситуація стабілізувалась.

По сільськогосподарських підприємствах найбільше поголів’я великої рогатої худоби залишається у Шишацькому районі – 22,9 тис. голів, Хорольському районі – 13,3 тис. голів, Котелевському районі – 13,1 тис. голів.

Станом на 01.10.2017 в сільськогосподарських підприємствах надоєно молока на корову, що була в наявності на початок року 5078 кг, що на 269 кг більше, ніж у 2016 році та на 451 кг більше середнього показника в Україні (4 місце). За останні п’ять років надій молока на корову по області зріс на 13 %.

Відповідні показники вдається досягати завдяки модернізації тваринницьких комплексів та процесів виробництва, сучасній організації ведення селекційно-племінної роботи в господарствах.

За 9 місяців 2017 року молокопереробні підприємства області закупили 352,7 тис. тонн молока, (екстра класу – 67,5 тис. тонн, що становить 19,0 %, вищого ґатунку – 95,1 тис. тонн, що становить 27 %, першого ґатунку – 109,1 тис. тонн, що становить 31 %. В 17 з 20 молокопереробних підприємств області впроваджені системи управління якістю та безпечністю харчових продуктів відповідно до вимог міжнародних стандартів ISO 9001 ТА НАССР.

На сьогодні географія експортних поставок молокопродукції підприємствами області налічує 32 країни світу. Це країни Азії, Африки, Північної Америки, Європи.

Асортимент експорту включає сухе знежирене молоко, суху молочну сироватку, масло солодковершкове, молочні консерви, сири тверді та сири плавлені.

Наразі, важливим завданням залишається залучення фермерських господарств до розвитку галузі тваринництва, створення сімейних ферм, кооперативних формувань, міні-заводів (цехів) із переробки молочної сировини, а також підтримка потужних тваринницьких комплексів через лобіювання Державних програм підтримки впровадження новітніх технологій, залучення переробних підприємств до співпраці у розвитку малого підприємництва на селі, лобіювання інтересів виробників тваринницької продукції в сфері земельних відносин, зокрема надавати пріоритетне право на продовженні терміну дії договорів оренди земель, збереження сінокосів та пасовищ.