Ви є тут

У Полтаві обговорили особливості реформування промислового і любительського рибальства, розвитку меліорації земель в Україні

06.03.2023

Полтавську область із робочим візитом відвідали заступник Міністра аграрної політики та продовольства України Віталій Головня і т.в.о. голови Держрибагентства Ігор Клименок. На нараді за участі заступника начальника Полтавської ОВА Олексія Бруслика обговорили питання реформування галузі рибного господарства з представниками промислу, екологів, бізнесу.

Віталій Головня розповів про реформу сфери та перші аукціони на спеціальне використання водних біоресурсів, нові Правила любительського та спортивного рибальства, окреслив основні аспекти розвитку меліорації земель в Україні та формування організацій водокористувачів.

«Реформа розпочалася минулого року, і ми зараз намагаємося об’їхати області, щоб ознайомити людей із новими нормами і почути зворотній зв’язок, проблеми і питання, щоб далі рухатися і ефективно впроваджувати ініціативи, – розповів Віталій Головня. – Уже прийнятий основний законопроєкт №7616 про розвиток промислової галузі рибальства і аквакультури, започаткували проведення аукціонів із продажу права на спеціальне використання водних біоресурсів шляхом електронних торгів».

В Україні уже проведено 225 аукціонів, по Полтавській області виграно 27 лотів. Переможці мають сплатити до місцевих бюджетів 8,8 мільйона гривень. Є пропозиція, щоб ці гроші тергромади використовували і на зарибнення.

«Реформа рибної галузі – це дуже потрібна й актуальна ініціатива. Полтавщина має значний ресурсний потенціал для розвитку рибного господарства внутрішніх водойм. Промислове рибальство області зосереджене у басейні Дніпра, територія якого примикає до Кременчуцького і Кам’янського водосховищ, – розповів Олексій Бруслик. – Хочеться почути представників рибної галузі, щоб допомогти в реалізації та доопрацюванні реформи і зробити її максимально ефективною та некорумпованою».

Т.в.о. Голови Держрибагентства Ігор Клименок акцентував увагу на цифровізації процесів у сфері. Зокрема, на роботі електронної системи управління рибною галуззю «Є-риба». Яка має на меті мінімізувати контакти держаного інспектора та бізнесу, вести моніторинг, перевірки, контролювати зарибнення.

Начальник Управління Державного агентства меліорації та рибного господарства у Полтавській області Оксана Кулинич розповіла про роботу Полтавського рибоохоронного патруля.

За її словами, в 2022 році державні інспектори спільно з працівниками правоохоронних органів здійснили 133 рибоохоронні рейди. Було викрито 917 порушень рибоохоронного законодавства, з них 338 є грубими. У межах рейдів державні інспектори Полтавського рибоохоронного патруля вилучили у порушників понад 18929 кг незаконно добутих водних біоресурсів та 1314 одиниць заборонених знарядь лову.

Учасники наради обговорили і нові Правила любительського і спортивного рибальства, що набрали чинності в грудні 2022 року.

Полтавська обласна військова адміністрація