В області відзначений традиційний «День пасічника-2014»

08.08.2014

Полтавська область є однією з провідних в числі ведення бджільництва в Україні. В області налічується близько 162,9 тисяч бджолиних сімей, з них 5,5 тисячі - в сільськогосподарських підприємствах та 157,4 тисячі - в приватному секторі, що на 2,4 тисячі більше показника минулого року.

Виробництво меду в 2013 році в сільськогосподарських підприємствах склало 144 тонни  або 26 кг на сім‘ю, в господарствах населення - 5988 тонн або 40 кг на сім‘ю, всього по області в господарствах всіх форм власності валове виробництва меду становить 6132 тонни або понад 4 кг на одного жителя області.

Найбільше бджолосімей утримується в Гадяцькому, Н.Санжарському, Зіньківському, Оржицькому, Миргородському та Лубенському районах.

В області є можливість отримати освіту з бджільництва у Гадяцькому аграрному училищі, яке уклало угоду з польським технікумом Пшеля Воля про співпрацю, де випускники Гадяцького аграрного училища зможуть безкоштовно продовжити навчання, також підвищити свої знання в Полтавській державній аграрній академії.

В цьому році в технікумі Пшеля Воля (Польща) відбулася 5-а Міжнародна зустріч юних пасічників, на якій проходив конкурс між учнями з 19 країн світу.  Учень Гадяцького училища зайняв друге місце в конкурсі, а четверте місце вибороли в командному змаганні.

8 серпня 2014 року в м. Полтава на Театральній площі відбулося традиційне проведення «Дня пасічника-2014», в якому взяли участь  пасічники, науковці та фахівці з бджільництва, представники ЗМІ, гості свята.

На виставці-ярмарку бджолярів Полтавщини була широко представлена різноманітна продукція бджільництва, знаряддя для пасічників та література.

У відкритті заходу взяли участь заступник голови облдержадміністрації  Р.І. Товстий, директор Департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації С.О. Фролов, голова Полтавської обласної «Спілки пасічників» Н.Д. Сенчук.

Благословення та освячення продукції бджільництва проведено архієпископом Полтавським та Кременчуцьким владикою Федором.

Завершиться дійство проведенням благодійного марафону «Україна починається з тебе» за участю кращих художніх колективів Полтавщини.