Відбулась апаратна нарада з питань жнив

14.08.2023

14 серпня 2023 року відбулася апаратна нарада у начальника облвійськадміністрації з питання „Про стан польових робіт зі збору ранніх зернових культур у Полтавській області” за участю директора Департаменту агропромислового розвитку облвійськадміністрації С. Фролова.

Як доповів Сергій Фролов, у поточному році площа збирання ранніх зернових та зернобобових культур у Полтавській області склала 326,9 тис. га, що менше на 40,6 тис. га від минулорічних обсягів. Зменшення площі ранніх зернових відбулося за рахунок площ пшениці – на 31,4 тис. га та ячменю – на 9,2 тис. га. Натомість збільшилася площа озимого ріпаку – на 20,0 тис. га.

Станом на 09 серпня в області збір ранніх зернових та зернобобових культур завершено. Намолочено 1,78 млн. тонн. Це на 317,3 тис. тонн більше, ніж минулого року. Середня урожайність склала 54,3 ц/га та перевищила на 14,6 ц/га минулорічний показник.

Пшениці (озимої та ярої) намолочено 1,36 млн. тонн, середня урожайність склала 58,7 ц/га та є 4 місцем серед областей України.

Загалом із наявного валу пшениці близько 50% має продовольчі якості. Переважно, це зерно 3 та 4 класу. Для забезпечення продовольчої безпеки області цього об’єму цілком достатньо.

Жита намолочено 17,9 тис. тонн при середній урожайність 44,8 ц/га (на 9,8 ц/га більше до минулого року). За останні роки потреба області в житі покривається власним виробництвом.

Загальна потужність ємностей для зберігання зерна в області – до 6 млн тонн, з них на сьогодні зайнято близько 3,3 млн тонн, з яких 1,5 млн тонн перехідні залишки.

У сільськогосподарських підприємствах та фермерських господарствах було задіяно 2643 зернозбиральні комбайни.

На сьогодні сільгосппідприємствами ведеться підготовка ґрунту під посів озимих культур урожаю 2024 року, вже підготовлено 18,5 тис. га, або 6%. Загалом буде посіяно 237,0 тис. га озимих культур на зерно, та 33,0 тис. га озимого ріпаку.

Потреба насіння озимих культур для посіву становить 50,0 тис. тонн, господарствами області насіння засипано в повному обсязі. Розпочато його доробку до посівних кондицій, вже підготовлено 15,7 тис. тонн, або 31%. Область буде повністю забезпечена насінням озимих культур згідно з потребами на запланованих площах.