Відбувся бізнес-форум “Крафтове виробництво Полтавщини: стан та перспективи розвитку”

16.08.2023

16 серпня у “Дія.Бізнес Полтава” пройшов бізнес-форум “Крафтове виробництво Полтавщини: стан та перспективи розвитку”.

Форум відбувся у рамках Програми міжнародної технічної допомоги “EU4Busines: конкурентноспроможність та інтернаціоналізація МСП”, що співфінансується Європейським Союзом та урядом Німеччини і реалізується німецькою федеральною компанією “Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH”).

До участі зареєструвались близько 30 представників крафтового бізнесу області, частина з яких представила свою продукцію.

“Якщо говорити про бюджетні кошти, то наповненням бюджету займаються як великі промислові підприємства, так і представники малого та середнього бізнесу. На мій погляд, основна роль малого та середнього бізнесу — зайнятість людей. Перед початком форуму ми всі мали змогу побачити все те, чим славиться Полтавщина. Наша область – аграрний край, проте виробляються й промислові товари. Також маємо власні бренди, як: Решетилівка та Опішня. Все це має отримати підтримку”, – зазначив у своєму виступі заступник голови Полтавської обласної ради Олексій Чепурко.

Як зазначив директор департаменту економічного розвитку, торгівлі та залучення інвестицій Полтавської ОВА Дмитро Мандріков, попри військові дії у нашій країні малий та середній бізнес є основою подальшого розвитку нашої промисловості.

“Всі ті люди, які прийшли на форум, є нашою основою та надією в частині економічного розвитку нашої держави. Безумовно, підприємці тримають свій стрій у цей складний час для нашої країни час. Полтавська обласна військова адміністрація спрямовує багато зусиль на підтримку саме крафтових виробників області”, – зазначив Дмитро Мандріков.

Під час форуму підприємці обговорили подальший розвиток крафтового бізнесу, а також нові вимоги у контексті гармонізації українського та європейського законодавства.

“Полтавщина має потужний агропромисловий комплекс. Тут понад 4000 підприємств, з яких 2500 – фермерські господарства (близько 70% з них мають до 100 гектарів). Це малі виробники, які також можуть сфокусуватися на крафтовому виробництві. Окрім цього, маємо в області 150 тисяч особистих селянських виробників. Це люди з маленькими наділами землі, які також можуть долучитися в цей сегмент крафтового виробництва. В області продовжує діяти обласна програма підтримки аграрного сектору, яка націлена саме на малий середній бізнес”, – розповів директор Департаменту агропромислового розвитку Полтавської ОВА Сергій Фролов.

Матеріал та фото: ОКІА «Новини Полтавщини»