Ви є тут

Виїзні навчання пасічників-матководів

13.07.2020

8-10 липня 2020 року відповідно до програми Державного навчального закладу «Гадяцьке аграрне училище», яке готує спеціалістів за професією «Бджоляр», відбулись практичні навчання на племінних пасіках Полтавської та Сумської областей для пасічників-матководів з Херсонщини, Одещини, Луганщини, Сумщини, Дніпропетровщини, Харківщини та Запоріжщини.

В навчанні взяли участь директор училища Наталія Сенчук та викладачі закладу, а також була запрошена представник ГУ Держпродспоживслужби в Полтавській області начальник відділу безпечності якості продукції тваринництва Раїса Кравченко.

8 липня  перші практичні навчання проведено на пасіці бджоляра – матковода Олексія Пікалова (с. Носівці Полтавський район), який є випускником ДНЗ «Гадяцьке аграрне училище», та обрав напрямок роботи по збереженню аборигенної  бджоли української степової породи. На сьогодні його пасіка налічує 100 бджолиних сімей. Продовжили практичні навчання у колег Віталія та Марини Мостових в с. Петрівка Полтавського району, які започаткували та активно розвивають напрям зелений туризм у поєднанні з бджільництвом та апітерапією. Гостям були представлені різноманітні майстер класи.

9 липня відвідали племінну пасіку Леоніда Єгошина (с. Куземин Охтирський район Сумська область). На сьогодні пасіка налічує 250 бджолиних сімей, з яких 50 - племінне ядро. Крім того, тут створений найбільший в Україні нуклеусний парк з виведення маток української степової породи бджіл, який  налічує 2500 маткомісць. Леонід Єгошин тісно співпрацює з ДНЗ «Гадяцьке аграрне училище» в частині практичних занять студентів, а також є лектором курсу підвищення кваліфікації на тему: «Селекція та виведення маток з інструментальним осіменінням».

10 липня заключні практичні навчання відбулись на племінній пасіці Василя Гаврилова (м. Карлівка Полтавська область), який має багаторічний досвід ведення племінної справи у бджільництві та займається збереженням української степової породи.

В результаті навчання слухачі отримали повноцінні практичні знання, мали змогу обмінятись досвідом. Також учасники на кожній з пасік придбали племінних маток для розведення на власних пасіках.