Візит Посла Європейського Союзу до Полтавщини

01.06.2021

28 травня 2021 року Посол Європейського Союзу в Україні, Голова Представництва Європейського Союзу в Україні пан Матті Маасікас продовжив свій офіційний візит на Полтавщині.

Під час другого дня візиту разом з заступником голови Полтавської облдержадміністрації Катериною Рижеченко він відвідав найбільше в Україні підприємство, яке працює виключно за технологіями органічного землеробства – ПП «Агроекологія» Миргородського району.

В даному підприємстві, Посла зустрічали директор Департаменту агропромислового розвитку Сергій Фролов та директор підприємства Гліб Лук’яненко. Засновником підприємства є Герой України, Герой Соціалістичної Праці Антонець Семен Свиридонович, який  напрацював багаторічний унікальний досвід ведення органічного землеробства, що знайшов своє визнання як в Україні, так і далеко за її межами.

Пан Посол під час візиту відвідав сертифіковану птахоферму, ознайомився з усіма етапами виробництва органічної продукції: починаючи з вирощування на власних полях зерна й кормових рослин до кінцевого продукту. Директор підприємства Гліб Лук’яненко ознайомив високого гостя з Центром органічного землеробства.

ПП «Агроекологія» – це виробник органічної сировини, фундамент і підтримка молодого, прогресивного бренду VО!, під яким виробляються органічні продукти харчування. Першим продуктом в асортименті торгової марки VО! стали курячі яйця, найближчим часом компанія планує виробляти виключно з власної сировини практично всі крупи, крім рису. Під торговою маркою VO! планують налагодити виробництво власної молочної продукції. Підприємство експортує продукцію до Австрії, Швейцарії, Німеччини, Нідерландів, Словаччини, Ізраїлю, Канади тощо.

Підсумовуючи результати зустрічі, Посол Європейського Союзу в Україні пан Матті Маасікас наголосив, що Полтавщина має значний потенціал для залучення інвестицій з країн ЄС та великий світовий досвід в веденні органічного землеробства.