Всеукраїнський форум «Україна 30. Земля»

25.05.2021

24 травня 2021 року директор Департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації Сергій Фролов взяв участь у Форумі Україна 30, присвяченому земельним питанням. Форум відкрив Президент України Володимир Зеленський. В присутності учасників Форуму Президент офіційно підписав Закон України 2194, який він назвав Земельною Конституцією. Цим дано старт процесу обігу земельних ресурсів в Україні з 1 липня 2021 року.

В своєму виступі Міністр аграрної політики Роман Лещенко наголосив, що буде забезпечено відкритість даних щодо володіння та використання землі адже за оцінкою Міністерства близько 9 млн. га використовується «в тіні». Буде завершено процес передачі земель територіальним громадам, ліквідовано земельну експертизу підрозділами Держгеокадастру, запроваджено економічний паспорт українця, державний аграрний реєстр. Фермери отримають право викупити земельні ділянки, надані для створення фермерських господарств, протягом 10 років без аукціону. Учасники Форуму наголошували на необхідності рівного доступу фермерів до фінансових ресурсів, надання консультативних послуг власникам паїв і сільгоспвиробникам щоб уникнути зловживань. Влада повинна відповідати за хід реформ. Форум продовжить свою роботу до 27 травня 2021 року. Сьогоднішній день присвячений територіальним громадам.