Ви є тут

Засідання колегії Полтавської обласної державної адміністрації

24.04.2018

23 квітня 2018 року в смт. Оржиця відбулось виїзне розширене засідання колегії Полтавської обласної державної адміністрації.

На початку заходу керівництво облдержадміністрації разом з учасниками колегії відвідали ТОВ „Оржицький молокозавод”, де відбулася зустріч із працівниками підприємства, а також проведено огляд цехів та інших виробничих потужностей. По завершенню зустрічі в ТОВ „Оржицький молокозавод” була проведена дегустація основних видів продукції торговельної марки „Зарог” та відмічені її високі якісні показники.

З першого питання порядку денного колегії „Про основні завдання та напрямки розвитку агропромислового комплексу області в 2018 маркетинговому році” заслухано директора Департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації Сергія Фролова. Він поінформував присутніх про стан справ в аграрному секторі області, підвів підсумки роботи агропромислового комплексу в 2017 році та окреслив напрямки його розвитку на 2018 рік. 

Хоча минулий рік був складним для селян, але він показав високий рівень організованості і технологічності аграрного сектора Полтавщини.

За підсумками 2017 року за обсягом виробництва валової продукції область займає 4 місце серед регіонів України. Питома вага регіону в загальнодержавному виробництві сільськогосподарської продукції склала майже 6%. 

Полтавщина залишається одним із лідерів в Україні з виробництва зерна. В 2017 році його вироблено 4,2 млн. тонн (3 місце в державі).

Аграріями області вирощено біля 7 %  загальнодержавного обсягу зернових культур, майже 10 % – цукрових буряків, понад 8 % - сої.

Сільгосппідприємства області мають найбільше серед регіонів України поголів’я ВРХ, в т. ч. корів та виробляють понад 15 % загальнодержавного обсягу молока.

Агропромисловий комплекс Полтавської області має значний експортний потенціал. За підсумками 2017 року загальний експорт продукції сільського господарства та продуктів його переробки склав 598,4 млн. дол. США (+26,2% до 2016) , що становить 32 % загального експорту області.

Область входить в першу п’ятірку регіонів, в яких впроваджується найбільша кількість інвестиційних проектів в АПК.

Сільськогосподарські підприємства за 2017 рік виплатили власникам землі 3,4 млрд. грн. орендної плати, що становить 104% до суми, передбаченої договорами оренди землі.

Фактичний розмір орендної плати за земельні частки (паї) по області складає 9,4% вартості землі, визначеної відповідно до законодавства. На даний час цей показник залишається найвищим в Україні.

Серед основних завдань влади в аграрному секторі є розвиток та підтримка галузі тваринництва, створення сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів, підтримка фермерів та інших виробників аграрної продукції.

Доповідач наголосив, що Департамент агропромислового розвитку буде і надалі працювати над новими технологіями, збереженням і покращенням родючості землі, розвитком садівництва і ягідництва, удосконаленням і поширенням досвіду виробництва органічної продукції, а також буде підтримувати великі і особливо малі господарства, які займаються виробництвом тваринницької продукції. В області діє Програма розвитку аграрної галузі на період до 2020 року, завдання якої Департамент спільно з усіма аграрними виробниками втілить в життя!