Засідання обласного штабу швидкого реагування на випадки отруєння і загибелі бджіл

05.05.2023

05 травня 2023 року в Департаменті агропромислового розвитку облвійськадміністрації під головуванням директора Департаменту Сергія Фролова відбулося засідання обласного штабу швидкого реагування з перевірки дотримання вимог законодавства та оперативного реагування на випадки отруєння і загибелі бджіл на пасіках в господарствах всіх форм власності під час проведення сільськогосподарськими підприємствами та фермерськими господарствами польових робіт із застосуванням засобів захисту рослин. В засіданні взяли участь голова ГО «Полтавська обласна Асоціація фермерів і приватних землевласників» Василь Бурлака та директор Гадяцького аграрного училища, голова ГС «Обласне об’єднання «Полтавський пасічник» Наталія Сенчук.

Відкриваючи засідання Сергій Фролов наголосив про необхідність і важливість обговорити питання попередження отруєння і загибелі бджіл, які щорічно фіксуються в області під час кампанії весняно-польових робіт та сприяти мінімізації даних негативних випадків.

В ході засідання обговорено виконання всіма державними органами та суб’єктами господарювання наказу Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України від 19.02.2021 № 338 «Про деякі питання у сфері бджільництва», проблемні питання, шляхи інформування бджолярів, аграріїв та органів місцевого самоврядування про заходи профілактики та попередження отруєння бджіл, комунікацію між територіальними громадами та суб’єктами господарювання, а також нормативно-правову базу у сфері захисту рослин.

Всі члени обласного штабу поінформували з піднятого питання та внесли відповідні пропозиції по подальшій роботі, напрямах співпраці усіх органів державної влади та місцевого самоврядування, аграріїв та пасічників, які будуть затверджені Рішенням штабу.