Засідання обласного штабу сприяння підготовці та проведенню комплексу польових робіт у 2023 році

07.04.2023

7 квітня під головуванням заступника начальника обласної військової адміністрації Олексія Бруслика відбулося засідання обласного штабу сприяння підготовці та проведенню комплексу польових робіт у 2023 році.

У засіданні взяли участь голова Полтавської обласної Асоціації фермерів та приватних землевласників імені В. Чміленка Василь Бурлака та голова обласної Ради сільгосптоваровиробників Полтавської області Іван Кочерга.

Відкриваючи засідання, голова обласного штабу Олексій Бруслик підкреслив, що своєчасне і якісне проведення весняно-польових робіт є одним з пріоритетних завдань, які стоять перед аграріями і владою, оскільки від їх виконання напряму залежить продовольча безпека держави.

Заступник голови обласного штабу, директор департаменту агропромислового розвитку Сергій Фролов доповів присутнім про хід польових робіт. Також він запевнив присутніх, що аграрії за підтримки органів влади та місцевого самоврядування докладуть максимум зусиль, щоб засіяти заплановані 1,4 млн. гектарів ярими культурами.

Разом з тим, Сергій Фролов звернув увагу на проблеми, з якими стикаються сільгоспвиробники під час проведення робіт. Це і пересування сільськогосподарської техніки дорогами загального користування, і робота під час комендантської години, яка в цьому році особливо актуальна, оскільки необробленими після збирання кукурудзи на зерно залишаються 300 тис. га, і бронювання кваліфікованих кадрів.

Всі окреслені проблеми в жвавій дискусії були обговорені членами штабу та присутніми. За результатами роботи були намічені шляхи вирішення проблемних питань та одноголосно затверджено організаційні заходи з підготовки та проведення комплексу весняно-польових робіт у 2023 році.

Крім того, за пропозицією заступника начальника Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Полтавській області із запобігання надзвичайним ситуаціям Володимира Гришаніна було прийнято рішення на наступному засіданні обласного штабу розглянути питання запобігання пожежам в екосистемах області.