Ви є тут

Стан впровадження систем управління безпечністю та якості продукції на підприємствах харчової та переробної промисловості області

16.01.2019

 

Для досягнення найбільшої результативності щодо убезпечення харчових продуктів з року в рік зростає кількість підприємств області в яких впроваджено системи постійно діючих процедур, заснованих на принципах НАССР.

За даними моніторингу, проведеного спеціалістами Департаменту станом на початок поточного року системи менеджменту якістю та безпечністю продукції впроваджено 120 підприємствами всіх підгалузей харчової промисловості області, зокрема, молокопереробної – 25 підприємствами, що на 36 % більше проти 2017 року, м’ясопереробної – 10, цукрової – 5, олійно-жирової – 16, борошномельно-круп’яної – 5, хлібопекарської – 15, кондитерської – 23 та виробництва комбікормів – 4, що вдвічі більше в розрізі підгалузей в порівнянні з минулим роком, пиво-безалкогольної – 7 і т.д.

Із загальної кількості 51 підприємство застосовує сумісно по дві системи: систему управління якістю (відповідно до вимог ISO 9000) і систему управління безпечністю харчових продуктів (відповідно до вимог ISO 22000 або за іншими стандартами, що базуються на принципах НАССР).

Система ISO серії 9000 впроваджена 54 суб’єктами господарювання, що здійснюють виробництво харчових продуктів.

На даний час ще 21 підприємство області проводять роботи з розробки та впровадженню системи управління безпечністю харчових продуктів (ISO 22000).

Протягом 2018 року система управління безпечністю (за стандартами, що базуються на принципах НАССР) була запроваджена на 50 підприємствах харчової промисловості.

В зв’язку з тим, що з вересня 2019 року система управління безпечністю та якістю продукції повинна бути впроваджена в усіх без виключення підприємствах області протягом 2018 року спостерігалося значне зростання кількості підприємств в порівнянні з минулим роком майже вдвічі.

Впровадження систем управління якістю та безпечністю продукції – це шлях до економічного зростання будь-якого підприємства.